Весняні збори
З 2007 року у нашому колективі проводяться літні збори (це 10-15 днів, що наповнені тренуваннями). А з 2012 року увійшли у звичку також весняні збори (що мають 4-5 тренувальних днів). Маю надію, що восени щось подібне також з'явиться в житті Камуродзан додзьо. Хочу сказати декілька слів про те, навіщо було розпочато проведення регулярних тренувальних зборів, та яка у них мета. Нижче подано декілька ідей, що лягли в їх основу.
Зібрати всіх членів Камуродзан додзьо для спільної практики та тренувань.
Створити умови, які допомагають засвоювати матеріал.
Більш інтенсивна та цілісна практика, щоб вийти на новий рівень.
1. Коли збирається увесь колектив — це завжди свято. По-перше, спільні тренування дають можливість краще пізнати один одне. Відповідно, це веде до розуміння, що є дуже великим та важливим досвідом. Ще розуміння один одного веде до єдності колективу. По-друге, щоб збільшити майстерність потрібно багато партнерів по тренуванню, для того щоб отримати більше досвіду та правильних навичок, бо всі різні та кожна людина неповторна. А коли збирається весь колектив — все це стає можливим.
2. Наше життя — це сплетіння клопоту та спокою, радості та негоди, бадьорості та втоми, праці та відпочинку тощо. Та для того, щоб отримати цілісну картину світу, нам необхідні умови, в яких час буде спливати не так, як завжди, коли час буде наповнений по-іншому. Я маю надію, що збори несуть таку можливість (особливо, коли ми виїжджаємо за межі Києва на природу). Стан, в якому у нас змінюється відчуття часу, звільняє нас від накопичених стресів та втоми, та народжує спокій, що так необхідно для вивчення та практики бойових мистецтв та для правильних дій в цьому житті.
3. Коли людина хоче досягти нового рівня майстерності в мистецтві, вона формує передумови для інтенсивної та тяжкої праці над собою, щоб перемогти себе, або краще сказати, перемогти деякі сторони себе самої. В історії японських бойових мистецтв існувала практика, коли майстри йшли в гори, та залишалися там деякий період, проводячи цілий день наодинці та в тренуваннях. Так оголялася правда про себе — що правильно, а що ні; що в нас є, а чого нема. Цього стану можна досягнути тоді, коли нам не заважає повсякденність, та коли ми залишаємося наодинці з природою та мистецтвом. Авжеж, наші збори — це не така ж тяжка та “дика” практика, яку мали майстри минулих часів. Але в нашому житті повинно бути місце для хоч невеличкої аскези, місце для маленьких звершень та перемог над собою. Старе китайське прислів'я говорить: “Шлях в тисячу лі починається з першого кроку”. Маю надію, що на наші тренувальні збори будуть збиратися всі студенти Камуродзан додзьо для того, щоб відчути себе частиною колективу, виправити помилки в техніці, отримати душевний спокій, та кожного разу перемагати самого себе.
З 28 квітня до 2 травня 2012 року в Камуродзан додзьо відбулися перші весняні тренувальні збори. Проходили вони у Києві, ми вивчали техкіку Кото-рю коппо-дзюцу (Сьоден), Кукішін-рю бо-дзюцу (кіхон), також деякі сторони тай-дзюцу кіхон.
У 2013 році тренувальні збори відбулися 8-12 травня. Основною темою було — збільшення витривалості під час виконання технічних елементів (або по-іншому, технічна витривалість). Вправи на витривалість ми робили на основі торіде кіхон (захвати рук та викручування), одночасно ми повторили базові елементи Кіхон Хаппо но ката і те, як ці елементи відпрацьовувати. Також вивчали базову техніку володіння мечем та сюрікен-дзюцу.
У 2016 весняні збори відбулися 7-9 травня. Побували в різних київських лісництвах. Теми тренувань були: Гьокко-рю коші-дзюцу, ханбо-дзюцу, торі-нава-дзюцу.